Ještě než jsme stačili vstřebat zážitky z letošního prvního závodu, přiblížil se dlouze očekávaný hlavní závod sezóny, tedy „Dračí lodě Vysočina 2017“ a to opět na Piláku.

Již tradičně jsme se sešli už v pátek před závodem a absolvovali půlhodinovou tréninkovou jízdu s instruktáží profesionálního kormidelníka. Mnozí z nás se tak odnaučili zlých vodáckých či indiánských návyků a ke konci tréninku vypadala naše jízda poměrně synchronně. Večer jsme si za odměnu ogrilovali pár steaků, u piva, rozebrali strategii závodu a někteří již tradičně roztančili dračí parket v hlavním stanu.

V den závodu se zdálo být vše skvěle sladěné a tak jsme si stanovili jasný cíl, což byl postup do semifinále. Tam postupuje prvních 12 posádek. Letos bylo do závodu přihlášených celkem 28 týmů a většina z nich již tradičně v naší kategorii „FUN“. Po první kvalifikační jízdě jsme figurovali na lichotivém 10. místě a postup se zdál téměř jistý. Druhá jízda již tolik vydařená nebyla, ale po součtu časů obou jízd jsme semifinále vybojovali! Ze semifinálových jízd postupovali do samotného finále pouze vítězové rozjížděk a z druhých míst doplnili finálovou šestku dvě posádky s nejlepším časem. Na finále už náš výkon nestačil a obsadili jsme celkové 12 místo. Upřímně řečeno, čekali jsme malinko víc, ale i tak je toto umístění naším nejlepším výsledkem na Dračích lodích Vysočina od naší první účasti v roce 2011.

Už teď se těšíme na příští ročník, kde si určitě opět utahování spolupráce výborně užijeme!

Utahovákům ZDAR !