Jubilejní 10. ročník, celkem 36 posádek na startu, krásné prázdninové počasí  a již šestá účast našeho týmu „Utahováci“. To byl další závod dračích lodí pořádaný klubem DRAGON BOARD Velké Dářko, který se letos již po druhé konal na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou. Stalo se již tradicí, že závod se koná koncem letních prázdnin a tentokrát vše vypuklo o víkendu 20. – 21. 8. 2016.

Naše posádka UTAHOVÁCI vznikla v roce 2011 a i když nejezdíme v kategorii firem, je naší firmou významně podporována. Během všech ročníků proběhla ve složení posádky spousta změn, mnoho členů do ní přišlo i odešlo. V posledních letech se však už sestava vcelku ustálila a i díky tomu očekáváme v dalších ročnících vzestup posádky v žebříčku s cílem pokořit nejen doposud nejlepší 15. místo z roku 2012. Náš tým je složen především ze zaměstnanců naší firmy. I když nebylo vždy jednoduché zajistit spolehlivou 20-ti člennou posádku, jejíž součástí už musí být v posledních dvou ročnících podle pravidel i minimálně čtyři pádlující ženy. Zatím se nám to vždy podařilo a to mnohdy díky hodně pružným reakcím doprovodného personálu naší sestavy. Takže pokud má někdo z vás zájem, nadšení a sílu se příští rok zúčastnit, kontaktujte některého z členů týmu (viz. foto) nebo přímo kapitána posádky M. Troubila.Foto: Dračí lodě 2016

K letošnímu závodu jsme se již tradičně sešli na pátečním tréninku, den před závodem. Nejprve jsme samozřejmě rozbili hlavní stan a připravili gril na zaslouženou večeři, pak jsme se se zápalem pustili do tréninkových jízd. Protože i letos bylo v posádce několik nováčků a nezkušených náhradníků, byla především jim dána možnost si na tréninku vyzkoušet, jak na to (ono to totiž není úplná sranda!). Někteří „zajetí“ členové posádky tak mohli sledovat naši techniku ze břehu a následně nás častovat svými amatérskými postřehy. Drobné chybičky tam zjevně byly. I přesto se nám podařilo posádku v závěru tréninku sladit do jednotného tempa a naše šance se tak v tomto ročníku jevily minimálně jako slušné, což potvrdil i instruktor a kormidelník v jedné osobě (kormidelník není členem posádky, je „erární“ a patří ke konkrétní lodi nikoliv k posádce).

Večer jsme pak u pivečka moudře pohovořili, doladili rozložení posádky v lodi a každý mohl sdělit své pocity z celého tréninku. Vše se zdálo být výborně připravené. Většina členů posádky následně přistoupila k tanečnímu večeru nadšeně a stejně jako předchozí rok by si jistě zasloužila pochvalu od dračího DJ za nadstandardní přístup. Tento rok jsme však opravdu chtěli první sobotní jízdu zvládnout hodně dobře, a tak jsme se odebrali ke spánku dříve než za svítání. Všem je sice jasné, že spánek posiluje, ale i to, že některé noční rozpravy a utužování kolektivu jsou pro výkon velmi důležité!

Naše první kvalifikační jízda byla dle rozpisu naplánována až na desátou hodinu. Ranní sraz posádky, i pro ty jenž neměli odvahu nocovat v kempu, byl v devět hodin. Díky tomu měli všichni spoustu času zbavit se únavy a jiných drobných neduhů z uplynulého večera a nastoupit v plné síle a svěžesti ke startu. V první kvalifikační jízdě jsme zajeli čas 55,43 sekund a ve druhé, která následovala asi po dvou hodinách čas 56,21s. Byli jsme překvapeni tím, že čas druhé jízdy byl horší, protože naše pocity v cíli hovořily jinak. Po součtu časů to bohužel opět na finále nevyšlo, a tak jsme museli do opravných jízd. Z těchto jízd postupuje do další jízdy vždy jen vítěz rozjížďky. Naše druhé místo, které bylo od prvního vzdáleno pouze několik centimetrů, nám nakonec stačilo pouze na 18. místo v kategorii FAN.

I přes veškerou snahu se nám tedy nepodařilo splnit naše představy o lepším umístění, ale týmový duch posádky i všech přátel a kolegů, kteří nás přišli podpořit, byl opět posílen a o to jde především! No a mistrem se nemůže stát nikdo hned… Takže to nevzdáme ani příští rok!

Utahovákům ZDAR !!!