Poslední dva roky byly pro Wera Werk s.r.o. plné velkých změn. Firma sídlící už 21 let v Bystřici nad Pernštejnem změnila image a do výroby utahovacího nářadí přinesla takt rocku. Kompletní obměnou prošlo také balení výrobků. Šroubováky, bity, ráčny i ostatní produkty se oděly do krabiček černé barvy. V souladu s novou filozofií přišel také čas na drobnou změnu loga, které hlásá zbrusu nový slogan „Be a Tool Rebel“ (Staň se rebelem od nářadí).

Foto: Změny jsou nedílnou součástí úspěchuPro všechny bez rozdílu si pak firma přichystala v roce 2016 ještě jednu pozitivní zprávu. V průběhu několika měsíců došlo k významnému navýšení mzdového ohodnocení zaměstnanců. Jedná se o důsledek přetrvávajícího nedostatku kvalifikovaných technických profesí, na který i přes volání průmyslových firem školství stále dostatečně nezareagovalo. Firma kompletně přehodnotila svůj systém odměňování přímých profesí. Zavedla do něj motivační prvky pro zaměstnance, kteří jsou ochotni a schopni se rozvíjet, zejména v technické oblasti. Navýšení proběhlo ve dvou vlnách a celkově představuje v procentech pro všechny technické pracovníky Wery dvojciferný nárůst. Tak radikální změnu bylo možné udělat díky významným investicím do strojních zařízení a optimalizace výrobních procesů. Tím došlo ke zvýšení produktivity práce, které firmu nastartovaly k dalšímu růstu i do budoucna.

Čeho se ale žádná ze změn nedotkla, je atmosféra. Ve firmě vládne velmi dobrá, skoro až rodinná, nálada. Potvrzují to i zaměstnanci, kteří se vrací zpět z konkurenčních firem, kam odešli za novými zkušenostmi. Vstřícné a férové jednání není dnes samozřejmostí a právě proto si stávající i noví pracovníci cení jednání na rovinu.

Celá výroba se odehrává ve spolupráci s německou mateřskou společností Wera, která je synonymem kvality a tradice už od roku 1936. Ani po tolika letech ale nezůstala výroba ukotvena někde v historii, ale vedle osvědčených postupů používá i nejmodernější technologie. Areál firmy se v roce 2013 rozrostl o novou halu s celkovým využitelným prostorem 7000 m2, na jehož prostorách vzniká kompletní sortiment více než 3000 různých výrobků.

Ve stabilním kolektivu o téměř 600 zaměstnancích se neustále nabízí řada zajímavých pracovních příležitostí, ať už pro obsluhy a seřizovače, tak technology či administrativu. Kromě aktuálně potřebných pozic Wera Werk myslí také na budoucnost dětí. Šanci pro získání důležitých zkušenosti z praxe nabízí studentům regionálních technických středních škol, jako například obor Zámečník strojní výroby, jehož je firma partnerem. Jako benefity získají stipendium, finanční podporu při zisku řidičského oprávnění, praxi přímo ve společnosti a možnost nástupu po dokončení studia.

Budoucnost tak pro firmu i její zaměstnance vypadá dobře i pro následující roky. To proto, že se nebojí změn, které, jak je známo, jsou nedílnou součástí úspěchu.

článek vyšel 30. 9. 2016 v MF Dnes, příloha Zaměstnavatelé