Zpočátku trochu naivní nápad. Vedle „Pelíšku“ a celého „Bystřického léta“ prosadit ještě jeden velký, hudební festival. Tři mladí kluci z Bystřice ale zbystřili a podařilo se jim letos už třetím rokem tuhle parádu zrealizovat. A nejen to. Pokračují dál, spřádají další plány, vymýšlí další vychytávky a rozšiřují ansámbl nejen po hudební stránce, ale také v doprovodných akcích.

Třetí ročník se nesl v duchu „mladí pro mladé“. Ve vkusně vyladěném programu se na velkém a malém podiu vystřídalo několik hudebních uskupení. Z hlavních hvězd je třeba zmínit českého a čím dál oblíbenějšího rappera „Vladimira 518“, který rozdováděl fanoušky nejen skvělými texty svých písní, ale i výjimečnou ohňovou a světelnou show. Neméně velký úspěch sklidila pražská rock/punk-rocková partička „Prague Conspiracy“ v čele s krásnou a charismatickou dračicí Anetou Galisovou. Ti se představili už na prvním ročníku a právě díky velkému úspěchu u domácího publika jsme zvolili jejich zařazení i letos. A když „konspiračka“, tak by neměli chybět „fastfůdi“. Kapela, hrající krásné a melodické ska, „Fast food orchestra“ sice ještě za světla, ale s velkou vervou rozprostřela svoje menu na stůl „wůdštokové“ pohody.

Foto: Wůdštok na psím kruháči 2016 v barvách WeryA pohodový den, potažmo večer to opravdu byl. A i když se ji snažili svým smrtícím hudebním projevem zválcovat metal-core drsňáci z Českého Krumlova, skupina „Locomotive“, podařilo se jim pouze navnadit k zábavě i „chlapáčtější“ publikum. Na scéně se však samozřejmě objevila i naděje přímo z Bystřice v podání již legendární bratrské rapperské dvojice „Ecce Homo“, kteří i přes nesnáze v obsazení doprovodu dokázali svoje nejlepší kusy převést alespoň instrumentálně, ale to s DJem „Nevim“ není žádný problém. A pomyslnou třešničkou na dortu pak zadusili všechny zbylé přeživší punk-rockoví rabiáti. Kapela „Rabies“, která mimochodem obsahuje hned dva hlavní pořadatele tohoto festivalu. A i přes všechny starosti s pořádáním dokázali rozproudit krev v žilách všech těch, kterým se ještě nechtělo domů. Ani návštěvníci nepřišli zkrátka. Nejen, že obdrželi masivní nálož kvalitní hudební produkce a skvělého jídla a pití, ale mohli se i svézt na mýdlové skluzavce, zahrát si ping pong nebo fotbálek, vytvořit si památku u kvalitní fotostěny, nebo si odnést nějaký ten dárek od samotných kapel.

A za všechny tyhle možnosti je třeba poděkovat. Děkujeme v první řadě městu Bystřice nad Pernštejnem nejen za poskytnutí plochy, zázemí, ale i za finanční a materiální podporu. Neméně velký dík patří firmě Wera Werk s.r.o., která tuto akci podporuje od jeho samotného počátku. Však i název podia „Wera stage“, kde se odehrává hlavní program večera, dodává tu správnou fazónu celému festivalu. Samozřejmě dík patří i dalším sponzorům festivalu a hlavně pak všem, kteří se podílejí na jeho realizaci. Ať už se jedná o zvukovou a světelnou složku, nebo o zabezpečení spokojenosti návštěvníků občerstvením a zábavou. Všem lidem, kteří nám s pořádáním pomáhají, patří obdiv a naše neskonalá vděčnost.

Závěrem se snad hodí jen si přát, aby zábava v Bystřici dál kvetla a zapustila kořeny tak, aby se o ní mluvilo dlouhá léta a hodně kilometrů daleko. A s tím i my, ze spolku Zbystři!!!, rádi pomůžeme.

Můžete se také podívat na oficiální video

A reportáž i s rozhovory z Hudeo.cz