Bystřice nad Pernštejnem – Mírný nárůst objemu výroby plánuje v příštím roce bystřická firma Wera Werk, která se zabývá výrobou utahovacího nářadí.

„Je to zejména díky novým trhům, které se pro odbyt našich výrobků podařilo získat letos a s nově rozšířenými výrobními prostorami jsme připraveni růst i v dalších letech,“ uvedl jednatel společnost David Zeman.

Ten rok 2012 hodnotí jako poměrně pozitivní, podařil se jim plánovaný nárůst obratu. „Z dnešního pohledu byla krize minulých let v některých ohledech přínosem, protože pročistila trhy a zreálnila ceny některých vstupů, které byly přehřátím ekonomiky pokřivené,“ vyjádřil se jednatel firmy Wera Werk.

Pro řadu firem znamenají komplikace rychlé změny legislativy, ač některé další naopak mohou mít i pozitivní dopad. Těch je ovšem méně. „Obrovským problémem pro podnikatele je absence dlouhodobé koncepce legislativy, přijímaní důležitých zákonů s významným dopadem na firmy na poslední chvíli, a z toho plynoucí nejistota, která je pravým opakem toho, co firmy pro dlouhodobé plánování potřebují,“ říká David Zeman. Navíc zejména technické obory potřebují výraznou podporu ze strany státu, protože kvalitních techniků je nedostatek.

„Chci věřit tomu, že diskuse ohledně podpory a větší propagace technického vzdělávání, po které průmyslové podniky volají už léta, začne konečně fungovat v podobě konkrétních kroků a opatření,“ dodal jednatel společnosti, která patří k největším zaměstnavatelům v bystřickém regionu.