Ještě letos plánuje bystřická firma Wera Werk, výrobce utahovacího nářadí, přesunout část své výroby ze stávajícího areálu u nádraží do jedné z hal sedm let nevyužitého objektu zkrachovalé oděvní společnosti BOS.

„Společnost Wera Werk si pronajala výrobní prostory od jejich současného vlastníka, firmy Solar Electric,“ informovala Oľga Königová z úseku vnějších vztahů bystřické radnice.Foto: V největší hale prázdného BOSu zahájí výrobu firma Wera Werk, s. r. o.

„V rámci přesunu se v hale podniku Wera Werk uvolní plocha pro nové automatizované strojní zařízení pro rozšíření technologie povrchových úprav. Tato investice znamená posílení pozice výrobního závodu v Bystřici,“ dodala Oľga Königová.

Vlastní výroba by měla být zahájena asi v polovině přístího roku. Pro Wera Werk to znamená zefektivnění výroby nářadí, protože část povrchových úprav se nyní provádí externě. Pro lidi z Bystřicka bude mít rozšíření výroby význam v souvislosti se vznikem nových pracovních míst. Zástupci radnice vidí v rozšiřování výroby největšího zaměstnavatele v regionu především stabilizaci zaměstnanosti. „Přibude sice jenom několik míst, ale i to je pozitivní, protože se už ve firmě nepropouští, ale výroba se naopak rozšiřuje,“ sdělil starost Karel Pačiska.

„První ovoce už začínají přinášet naše odbytové aktivity v USA, což by mělo přinést nárůst práce. V kovovýrobě chceme pokračovat v modernizaci strojového vybavení. Projekty zlepšování vnitřních procesů, do kterých jsme investovali hodně času a úsilí v období poklesu výroby, budou také dále pokračovat, aby došlo ke zvyšování produktivity práce,“ nastínil nedávno ve svém prohlášení generální ředitel společnosti Wera Werk Martin Broich.