Dne 24.1.2017 proběhlo ve společnosti Wera Werk tradiční přivítání žáků prvního ročníku oboru Zámečník strojní výroby. Obor je vyučován na  VOŠ a SOŠ v Bystřici nad Pernštejnem, kde se takto konkrétně pro Weru učí čtyři až sedm žáků v každém ročníku.

Setkání se uskutečnilo za účasti rodičů a zástupců školy a společnosti Wera Werk.Foto: Wera Werk přivítala žáky prvního ročníku oboru Zámečník strojní výroby

Každý žák obdržel od firmy Wera Werk příspěvek ve výši 1.500 korun na lyžařský výcvik, který je součástí adaptačního procesu v rámci školního programu. Na lyžařský výcvik jim přispívá i škola, takže pobyt s plnou penzí na horách je pro rodiče opravdu velmi výhodný.

Novým žákům byly poté nastíněny možnosti spolupráce s firmou Wera, jako je zejména možnost získání podnikového stipendia s příslibem zaměstnání po vyučení, přednostní nábor na letní brigádu již od 16 let, příspěvek na autoškolu a možnost výkonu povinné školní praxe za úplatu přímo v moderním závodu společnosti. Poté se žáci spolu se svými rodiči podívali do výrobního procesu.

„O výkon praxe u nás ve společnosti je vždy zájem. Žáci se učí v reálném pracovním prostředí základním pracovním návykům. Praxe probíhá ve třetím ročníku. Žáci se na našich strojích intenzivně připravují na složení závěrečné zkoušky, která na praxi bezprostředně navazuje a probíhá rovněž přímo v našich výrobních prostorách za účasti zástupců od nás i ze školy. Je to pro ně do budoucna veliká výhoda. Už při studiu poznají pracovní podmínky a zázemí mezinárodní společnosti“,  uvedla JUDr. Martina Víchová, personální ředitelka.

Vyučit se ve strojírenském oboru dává jistotu získání kvalitního pracovního uplatnění. Proto již dlouhodobě pokračuje úzká spolupráce mezi Werou a VOŠ a SOŠ, jejichž cílem je udělat strojírenský obor na Bystřicku ještě více atraktivní. VOŠ a SOŠ se může pochlubit novými dílnami s kvalitním ručním nářadím a zajímavým výukovým programem. Wera každým rokem podporuje různé akce pořádané školou pro studenty i širokou veřejnost.