Žďárský festival vzdělávání patří svojí nabídkou k největším v republice. Jeho 23. ročník se uskutečnil 8. listopadu 2018. Wera, jako partner VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem, u této akce nemohla chybět. Účast žáků základních škol a jejich rodičů byla vysoká. Vyznat se v různých Foto: Festival vzdělávání 2018nabídkách studijních oborů a zvolit ten jediný, správný, není vůbec jednoduché. Právě k tomuto účelu festival vzdělávání slouží. Vedle téměř osmi desítek středních škol a učilišť, které představují své studijní obory, se zde prezentují také zástupci lokálně působících podniků.

Ani letos na našem stánku nechyběla pestrá ukázka našich výrobků a soutěž v utahování na čas s využitím ráčny Zyklop. Zájem o soutěž byl obrovský. Žáci, ale také dospělí, se předháněli ve svých výkonech. Jak by ne? Vždyť Ti nejúspěšnější mohli každou půl hodinu vyhrát sadu šroubováků. Řeklo by se, že tato zábava bude atraktivní pouze pro kluky, ale měli jsme i kategorii pro dívky, které ve srovnání s jejich mužskými protějšky vůbec nezůstávaly pozadu. Několikrát jsme s naším týmem odhalili soutěžící, kteří tak moc toužili po výhře, že se vydávali za žáky škol základních a přitom to již byli studenti škol středních. Ale pravidla, jsou pravidla. Odměněni byli nakonec všichni, protože domů odcházeli soutěžící nejen se spoustou informací, ale také malou pozorností v podobě šroubováku.

Hlavním posláním byla podpora VOŠ a SOŠ Bystřice n. P. a propagace technického oboru „Zámečník strojní výroby“, který na škole podporujeme stipendijním programem. Pokud se studenti rozhodnou využít nabídky a stát se stipendistou, čekají na ně i další výhody. Mezi ty patří například placená povinná praxe a závěrečná zkouška u nás ve Weře, příspěvek na lyžařský výcvik, na svářečský průkaz, přednostní nábor na letní brigádu již od 16 let a další.

Věřím, že naše účast na letošním ročníku festivalu byla velmi přínosná, oslovili jsme mnoho žáků a pomohli jim s jejich rozhodováním, jaký obor si zvolit.