Léto už končí a Bystřice nad Pernštejnem všem hudbychtivým nabídla Wůdštok jako super zakončení prázdnin! V pořadí už čtvrtý Wůdštok na psím kruháči byl opět dvoudenní akcí.  A to za podpory mnoha sponzorů, mezi kterými nechyběla ani Wera.

V pátek 25. 8. od 20 hodin začala předpárty, takzvaný Předkruháč. Na něm vystoupili mimo jiné Magua či Rabies. Druhý den (sobota 26. 8.) pokračovala hlavním večerem Wůdštoku, kde se představil například Xavier Baumaxa.Foto: Wůdštok na psím kruháči 4 opět v rebelském rytmu

Absolutním headlinerem se pro letošní rok stala slovenská punkrocková skupina Iné Kafé, kterou doplnili jihlavští hip-hopoví Pio Squad nebo pražští Sodoma & Gomora v čele s rapperem Řezníkem. Jako zahraniční hvězdu se realizačnímu týmu podařilo získat Brita Brandyho Rowa žijícího aktuálně v Berlíně, který namíchal koktejl blues, folku a rock’n-rollu. Domácí bystřickou scénu reprezentovaly skupiny Rabies, Ecce Homo a Babylon.

Pro zpestření byla připravena FunZóna, kde byla k mání fotostěna, ping-pong, fotbálek, fotbalový slalom, graffiti wall a virtuální realita. Celý festival příjemně doplňoval Cafe Biograf z Brna, kde návštěvníci mohli kromě výborných filmů okusit i čerstvě mletou kávu. Wůdštokářskou klasiku Páter 11° letos doplnilo svrchně kvašené pivo typu ale, které bylo speciálně pro festival uvařeno a neslo název Zbeerstři! Ve stanovém městečku v areálu byla zajištěna i možnost přenocování.

Účastníci si mohli prohlédnout techniku z projektu VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem – kabriolet Kaipan a nablýskaný traktor Zetor 7711 z dílen stejné školy. Oba projekty se mohou chlubit také logem Tool Rebels, protože jejich vznik pod rukama studentů sponzorovala firma Wera.

A teď se můžeme zase těšit na konec prázdnin příštího roku, co Wůdštok nabídne. Vyjádřit podporu mu můžete už teď, a to hlasováním o kapelách na Wůdštok 2018 na Facebooku.