Kultuře se na Bystřicku opravdu daří. A to platí i pro léto 2017, na které je naplánována řada festivalů a to nejen hudebních, které orFoto: Prožijte Bystřické léto 2017 s Werou!ganizuje Zapnuto Bystřice z.s. Wera tyto akce štědře podporuje a všechny srdečně zve. A jaké události, které dělají radost dospělým i dětem a ještě pomáhají zlepšit jméno regionu, nás letos čekají?

Již tento víkend 17. června 2017 se koná Multižánrový festival Zastávka. Celý program je zasazen do romantického prostředí hradního areálu v Dalečíně. Hlavním lákadlem jsou turistické trasy po okolí se startem v 8:00. Jedna z nich vede například malebným údolím přehrady Vír, zatímco ta nejdelší dvacetikilometrová zavede chodce až ke gotickému římskokatolickému kostelíku sv. Michaela archanděla ve Vítochově.

Trasy jsou na výběr celkem čtyři. Ale festival v Dalečíně není pouze o chození. V areálu hradu je připraven od 14:00 další doprovodný program, který zahrnuje skákací hrad pro děti, výstavu fotografií nebo možnost si zahrát pétanque. V odpoledních hodinách se pak konají hudební vystoupení, kde zahrají skupiny Spolektiv, Nosislové, Svěží zelenina, Funky Chicken a Der Šenster Foto: Prožijte Bystřické léto 2017 s Werou!Gob. Více informací na oficiálních stránkách

Koncertní scéna se přestěhovala z Bohuňova na výletiště ve Ždánicích nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. A v sobotu 24. června 2017 čeká na všechny fanoušky gotického rocku legendární skupina XIII. století s Petrem Štěpánem v čele. Loni oslavili 25. výročí existence a vydali nové album Intacto. Společnost a podporu jim poskytne také brněnská kapela Tezaura.

Hned na začátku prázdnin bude bystřické kulturní léto pokračovat již 10. ročníkem Pelíšek festu. Hudební akce se uskuteční 1. července 2017 od 16:00 na in-line kruháči v Lužánkách. Zahrají skupiny Nebe, Paulie Garand, Lety mimo, Th!is, D.O.P. a celé představení uzavřou AirBack ze Žďáru. Na návštěvníky čeká také řada doprovodných akcí. O den dříve, tedy 30. června 2017, proběhne takzvané Rozestlání pelíšku za účasti zábavové skupiny Metaxa a Foto: Prožijte Bystřické léto 2017 s Werou!pomocníků Vzhůru a níž a Revock.

V průběhu léta se konají další menší koncerty Bystřického léta. Z folkového klobouku vytáhne své pecky Ivan Hlas nebo COP bluegrass music, Zuberská šestka a Dětský dechový orchestr potěší milovníky dechovky a amfiteátrem na náměstí zazní také Iron Maiden, Judas Priest a Deep Purple v rámci revival večera.

Foto: Prožijte Bystřické léto 2017 s Werou!Každoroční léto pak zakončí 26. srpna 2017 již čtvrtý Wůdštok na psím kruháči. Zahrají nejen tradiční účastníci Rabies a Ecce Homo, ale také Xavier Baumaxa, Babylon a Pio Squad. Největšími taháky ale budou určitě dvě zahraniční návštěvy: britsko-němečtí Brandy Row a poté v 22:00 slovenská skupina Iné Kafe v rámci svého turné Mesta ďaleké klubtour.