Na začátku června 2018 stipendisté třetího ročníku oboru Zámečník strojní výroby VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem zakončili své studium složením závěrečné zkoušky, jehož praktická část se odehrávala přímo v našem závodě. Učně přišli podpořit kromě našich pracovníků rovněž zástupci VOŠ a SOŠ – Mgr. Novák, ředitel školy a Ing. Krejčí, zástupce ředitele.

Žáci po celou dobu studia s naší společností úzce spolupracovali, ať již šlo o tematicky zaměřené exkurze do výroby, placené povinné praxe, možnosti letních brigád v každém ročníku, nebo o příspěvek na adaptační lyžařský kurz v prvním a na autoškolu v posledním ročníku. Také jsme přispívali škole na různé aktivity – od studentského plesu, plesu školy, přes ceny do různých soutěží až po květnový majáles. Tyto události určitě studentům také zpříjemnily jejich pobyt na VOŠ a SOŠ.

Od začátku nebylo pochyb, že zkoušky dobře dopadnou. A také dopadly – na výbornou. Žáci byli velmi dobře připraveni. Každý z nich byl v průběhu své praxe, která ve třetím ročníku probíhá každý druhý týden, pod dohledem mistra výrobního úseku a přiděleného patrona.

Pracovní proces, budoucí kolegové i naše prostředí je stipendistům blízké. Už se těšíme, až v průběhu léta posílí naše řady a stanou se z nich praví Tool Rebels!