Dne 9.11.2017 se ve Žďáře nad Sázavou konal tradiční festival vzdělávání. Sešly se zde zástupy žáků posledního ročníku a jejich rodičů, které hledají budoucí uplatnění. Právě Festival vzdělávání je místo, kde školy prezentují nabízené studijní obory. Na festivalu nechybí ani zástupci firem z technického oboru, aby žákům a jejich rodičům ukázali možné budoucí uplatnění formou různých soutěží a propagačních materiálů.

Na našem stánku jako každoročně nechyběla utahovací soutěž na čas na stroji rychlého utahování s využitím ráčny Zyklop. I tentokrát jsme byli svědky výborných výkonů, které bohužel nestačily na absolutní rekord. Ale důležité je zúčastnit se a vyzkoušet nové věci. Právě proto byl bez ohledu na výsledek každý účastník odměněn šroubovákem Wera.

Wera byla také u toho a společně s VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem propagovala technický obor „Zámečník strojní výroby,“ který na škole podporuje stipendijním programem a dalšími výhodami. Mezi ty patří placená povinná praxe a závěrečné zkoušky přímo ve firmě, příspěvek na lyžařský výcvik, řidičské oprávnění skup. B, přednostní nábor na letní brigádu, apod. Na průběh celé akce dohlížely stroje Kaipan 16 a Zetor 7011 oděné v rebelských barvách. Mohli jste se o nich na našich stránkách dočíst již dříve, protože vznikly jako studentské projekty za podpory společnosti Wera.

Budoucnost je v technických profesích!