Základní škola Zvole je malotřídní škola, kterou navštěvuje celkem 12 dětí. O všechny se starají denně dvě učitelky, ale některé předměty se učí všichni současně. Práce se pak na společném tématu rozděluje podle stupně každého žáka.Foto: Altánek pro Základní školu Zvole

Okolí školy prochází modernizací, ke které nově přibyl i zahradní altánek sloužící jako posezení pro děti, ale hlavně jako přírodní učebna na výuku přírodovědných předmětů, ale i na předměty s uměleckým zaměřením. Díky příspěvkům firem, mezi nimiž byla i Wera Werk Bystřice, a tvrdé práci některých rodičů se podařilo postavit krásný altánek, který byl 1. června 2014 slavnostně otevřen.

Oslavu zahájil svým vystoupením pěvecký sbor pod vedením Mgr.Lenky Macháčkové. Nejdůležitější okamžik ale nastal o několik minut později, kdy byla za přítomnosti generálního ředitele naší firmy Dipl.-Ing. Martina Broicha, paní senátorky Ing. Jany Fischerové, Csc., poslankyně za kraj Vysočina a starosty Mojmíra Starého, krásná dřevěná stavba zpřístupněna všem.