Ve čtvrtek 30. března se v centru Eden při příležitosti Dne učitelů sešli pedagogové všech bystřických vzdělávacích zařízení od mateřských přes základní až po střední školy.

Zde je přivítal starosta města Bystřice nad Pernštejnem pan Pačiska,Foto: Wera slavila Den učitelů za Weru pak personální ředitelka JUDr. Martina Víchová s jednatelem Ing. Davidem Zemanem. Pan ředitel Dipl.-Ing. Martin Broich se z pracovních důvodů bohužel nemohl zúčastnit, proto poslal alespoň milý videopozdrav všem návštěvníkům.

V konferenčním sále si pedagogové vyslechli, jak si jejich profese všichni váží a jak je důležitá především pro studenty při rozhodování o jejich budoucím povolání. Významu vzdělávání si je vědoma i Wera. A právě proto podporuje místní školy a má velký zájem o spolupráci v oblasti vzdělávání, ať už v podobě praxe učňů přímo v provozu nebo seznamování mladších žáků s možnostmi uplatnění a výběrem jejich dalšího vzdělání.

Foto: Wera slavila Den učitelůÚčastníci měli možnost shlédnout video o výrobě utahovacího nářadí. Veškeré zvídavé otázky, které je mohly při jeho sledování napadnout, jim zodpověděli jejich průvodci v průběhu exkurze výrobními halami firmy Wera.

Slavnostní odpoledne bylo zakončeno pestrým rautem v centru Eden a zábavu pro všechny zajistila soutěž v rychlosti utahování. Každá škola vytvořila dvoučlenný tým. Každý jeho člen měl za úkol co nejrychleji zašroubovat a utáhnout šroub za pomoci ráčny Zyklop. Všichni účastníci se snažili, seč jim síly stačily, ale vítěz může být jen jeden: vyhrál tým SOŠ a VOŠ Bystřice nad Pernštejnem.

Nikdo však nepřišel zkrátka. Všechny zúčastněné týmy si pro svoje nepostradatelné školníky a údržbáře vysoutěžily krásné utahovací sady.