Postav si svoje auto v rebelských barvách Wera. I tak by se dal přejmenovat Projekt Kaipan (s oficiálním podtitulem Postav si své auto), který připravil Kraj Vysočina pro studenty technických center. Jednou z pěti vybraných škol se stala také VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem. Vše se děje za podpory regionálních firem. Sponzorem pro bystřickou školu se stala společnost Wera Werk.

Foto: Kaipan: opravdové auto pro opravdové rebelyFinanční prostředky od kraje i sponzorů byly použity k nákupu stavebnice automobilu Kaipan 16 a vybavili jej motorem 1.2 TSI 77 kW ze Škody Fabia. Jedná se o nástupce předchozího modelu s číselným označením 14, který vznikl přestavbou Škody Favorit. Jedná se o sportovní kabriolet, který je ale současně vybaven i plátěnou střechou.

Tým studentů v průběhu celého školního roku 2015/2016 pracoval ve svém volném čase na sestavení celého vozu z velkého množství součástek, které bez bližšího návodu přišly v balíku krabic. Po měsících snažení se dílo podařilo, vůz prošel několika technickými kontrolami, dostal vlastní SPZ a nyní může jezdit po pozemních komunikacích.

Průběh prací i následující spanilé jízdy (nejen) po Vysočině si můžete prohlédnout na adrese:

https://cs-cz.facebook.com/kaipanszesby/