Ve čtvrtek 10.11.2016 se v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou konal jíž 21. ročník festivalu vzdělávání určený především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Festival je jedinečnou příležitostí pro žáky, kteří se rozhodují o svém budoucím uplatnění a mají zde možnost vidět přehlídku různých vzdělávacích možností.

Foto: Festival vzdělávání Žďár nad Sázavou 2016

Veletrh vzdělávání

Naše firma se akce účastní již několik let společně s VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem. Dlouhodobě podporujeme především učební obor „zámečník strojní výroby“ a žáci mají možnost pracovat v rámci praxe v našem závodě. Mohou tak již během studia získat první zkušenosti z výroby.

Letošní ročník festivalu hodnotíme z pohledu počtu účastníků jako velmi dobrý. Prakticky celý den bylo mezi stánky velmi rušno a účastníci zkoušeli různé trenažery, nebo obdivovali šikovnost a umění některých středoškoláků, kteří se již ve svých vybraných oborech měli čím pochlubit. U našeho stánku bylo možné již tradičně zkusit rychlost v utahování naší ráčnou „Zyklop“. Všichni účastníci si za odvahu odnesli jeden malý šroubovák a ti nejrychlejší si každou půlhodinu odnášeli celou sadu šroubováků. Nejrychlejší čas celého dne pak dosáhla slečna Michala, která již studuje na SOŠ v Bystřici a značně tím zastínila své pánské soupeře. U našich kolegů z VOŠ a SOŠ byl lákavý svářečský trenažer nebo ruční dojení umělé krávy. To, že tyto trenažery nejsou jen zábavné, ale vyžadují i dávku zručnosti, jsme si mohli ověřit sami a musíme potvrdit, že to úplná legrace nebyla.

Příští rok se festival koná opět koncem listopadu. Pokud se tedy v tuto dobu budete rozhodovat o budoucnosti vašich potomků, můžeme tuto akci určitě doporučit.