Jako každý rok, i letos navštívili Utahováci závod dračích lodí na Pilské nádrži. I tento ročník pořádaný klubem DragonBoard.cz byl doprovázen dobrou náladou a velkým očekáváním, jelikož tým vedený zkušeným kapitánem Michalem Foto: Dračí lodě na Piláku 2017Troubilem byl připravený podat maximální výkon a rvát se o výsledek až do posledních sil.

Už při tréninkových plavbách bylo patrné, že se v našem týmu nachází řada čtenářů Karla Maye. Náš kormidelník však s námi toto nadšení nesdílel a upozornil nás, že pádlovat jako Vinnetou se nevyplácí. My však víme své. Je to právě tento svéhlavý styl, který zaskočí nejednoho soupeře.

Měli jsme pravdu, jednoho soupeře tento styl skutečně zaskočil a v dané rozjížďce jsme vyhráli o celou délku lodi. Časy rozjížděk byly do velké míry ovlivněny silným větrem, který nastoupil v ranních hodinách a během dne nepolevoval. Tato jediná nepříjemnost však byla vynahrazena dobrou partou lidí, zábavou a skvělým zázemím.

Na břehu byl rozbitý stan s občerstvením, který hojně využívali nejen všichni zúčastnění, ale také diváci. Za chuti populární trojkombinace pivo + limo + klobása mohli sledovat všichni návštěvníci historicky nejlepší čtvrté umístění naší posádky. Tak příště už to bude na bednu, snad už 19. srpna 2017, kdy se na Piláku konají Dračí lodě Vysočina! Neseďte doma a přijďte nám fandit!