V pondělí 28. ledna 2019 se v prostoru střední průmyslové školy v Třebíči konal druhý ročník prezentační akce místních firem. Cílem této akce je seznámení studentů technických oborů s možnostmi přímé spolupráce s firmami a následná možnost zaměstnání. Návštěva této akce může žákům výrazným způsobem ovlivnit rozhodnutí o budoucí profesi a otevřít pohled na možnosti, které se jim nabízí. Z těchto důvodů jsme na akci samozřejmě nemohli chybět ani my!

Foto: Den firem v TřebíčiK naší prezentaci jsme použili naši osvědčenou výbavu z podobných akcí na Bystřicku, kterých se také pravidelně účastníme. Jde například o veletrhy vzdělávání či praktické ukázky na místních středních školách. Největším tahákem pro studenty je vždy soutěž v utahování mechanizmu naší ráčnou Zyklop a v Třebíči tomu nebylo jinak. O náš stánek měli studenti velký zájem a hlavním tahákem snad ani nebyla odměna formou jednoho šroubováku za účast, ale především šlo o překonávání časů spolužáků. Jelikož se do soutěže zapojili i někteří odvážní učitelé technických oborů, bylo pro studenty obrovskou výzvou tyto časy překonat. Zahanbit se nenechala ani děvčata, ty sice měli svoji kategorii, ale některé z nich svým časem zaskočili nejednoho spolužáka. Odměnou pro ty nejšikovnější v každé kategorii byla každou půl hodinu sada šroubováků.

Informace ohledně možností budoucí spolupráce s naší pobočkou v Třebíči podávali během soutěžního klání Martina Víchová s Kateřinou Stehlíkovou. Naši účast na akci si samozřejmě nenechali ujít ani kolegové z Třebíčské pobočky, pánové Richard Auer s Milanem Nevrklou. Ti navázali první osobní kontakty s potencionálními zájemci o práci nebo o brigádu.

Celá akce byla ukončena kolem druhé hodiny odpoledne a i přes drobné dopravní komplikace způsobené přívalem nového sněhu jsme si celý den užili. V Třebíči jsme tak určitě zanechali silnou stopu a předali spoustu informací o tom kdo je Wera.