Jak jste se mohli dočíst už dříve, v Německu bylo slavnostně otevřeno nové logistické centrum ve Vohwinkelu. S novou budovou a zlepšením logistických procesů došla řada také na modernizaci vozového parku, což navýší kapacitu především díky možnosti přepravy palet ve dvou patrech. Za rozhodnutím o náhradě kamionů stojí ale ještě druhý důvod: Už devátým rokem trvá spolupráce se stávající dopravní firmou a po celou tuto dobu sloužily spolehlivě čtyři soupravy. Ty se však pomalu blíží ke konci své životnosti a nachází se těsně pod hranicí jednoho milionu najetých kilometrů! Celkem tedy za osm let najely kamiony dohromady čtyři miliony kilometrů při dopravě na trase Wera Bystřice – Wera Wuppertal, to vše při délce jedné cesty nějakých 930 kilometrů. Foto: Co rebelové vyrobí, to si také odvezou

Na základě společné dohody v roce 2017 dopravce pořídil dva nové skříňové kamiony Scania R410. Oba se na svoje cesty stylově převlékli do černých rebelských barev. Na známé trasy Vysočina – Severní Porýní-Vestfálsko vyrazily dnes, v pondělí 13. března 2017. Nové stroje díky stavitelnému druhému patru odvezou více zboží především díky výšce 2,9 metru. Zlepšení bylo nutností nejen vzhledem k narůstající potřebě na kapacitu, ale také jako důsledek sjednocení transportních obalů pro nové logistické centrum. Aby nikdo ani na chvíli nezapochyboval, že se jedná o rebely na silnici, dostaly do vínku k černé barvě také speciální SPZ: TR1 REBEL a TR3 REBEL pro tahače a TR2 REBEL a TR4 REBEL pro návěsy.

Tím nejlákavějším na nových soupravách je ale samozřejmě slušivý černý oblek. Realizaci polepu dostala na starost společnost TIREX Hodonín. Její odborníci nejdříve nalepili obrovskou folii v jednom kuse na celou stranu o délce téměř 14 metrů. Teprve poté provedli průřezy kvůli zachování dostatečné vůle pro části nákladního prostoru.

Popřejme tedy kamionům i jejich řidičům spoustu bezpečných kilometrů. Ať šíří rebelskou náladu všude, kam přijedou!