Každé narozeniny máme jen jednou, ale přesto jsou některé důležitější než jiné. Proto je i oslava 25 let příležitostí dokázat něco výjimečného. Wera si právě k tomuto výročí svojí existence v Bystřici nad Pernštejnem nadělí opravdu velký dárek: pátou halu!

Vše je připraveno a už na začátku září 2019 budou zahájeny práce na pozemku mezi nádražím a stávajícími výrobními halami. Na místě o rozloze více než 5.500 metrů čtverečních vyroste nová hala. Z celé stavby bude pro výrobu vyhrazena plocha o rozměrech 36 × 136 metrů. Vedle prostoru pro výrobu vznikne také čtyřpodlažní přístavek sloužící jako sociální zázemí a pro nové administrativní prostory. Bude mít rozměry 72 × 8 metrů a zaplní jej zasedací místnosti, denní místnost, šatny a kanceláře.

Celá nová hala dostane do vínku kompletní vzduchotechniku s částečnou rekuperací pro vytvoření lepších pracovních podmínek. Novinku uvítají určitě také pracovníci kalírny, která se sem kompletně přestěhuje a díky nové technologii se významně zvýší celková kalící kapacita.

Nová hala bude v závěru stavebních prací propojena krčkem se stávajícími prostory. Suchou nohou tedy v rámci výroby přejdou zaměstnanci i do nové budovy. Průchod bude realizovaný v místě dnešního pískování. To se společně s rovnáním a částí kovoobrábění přesune do nové haly. Stěhování čeká také na údržbu a oddělení konstrukce strojů.Foto: Bude nás pět

Všichni zaměstnanci s autem na parkovišti u nádraží budou mít radost i z nové malé vrátnice, která bude otevřená po dobu výměny směn. Vedle prostoru pro motorová vozidla zde vznikne i druhá kolárna.

Celý projekt bude realizovat firma PKS. Provoz na staveništi se dotkne nejen zaměstnanců firmy, protože část parkoviště u nádraží bude využívaná jako základna pro stavební práce, ale také veškeré silniční dopravy. Příjezdová cesta k nádraží se zúží na jeden pruh a průjezd bude řízený semafory (přestože těch máme teď v Bystřici už dost, dopravní předpisy nám bohužel neumožňují jiné řešení).

Po celou dobu stavby prosíme všechny kolegy o zvýšenou opatrnost. Je třeba respektovat značení a nevstupovat do míst provádění prací. Dávat pozor bude třeba nejen v okolí parkoviště, ale po novém roce i v areálu firmy. To budou zahájeny výkopové a terénní práce na přípojce plynu a vody do kotelny, která povede po obvodu haly jedna.

Pátá hala je bezpochyby velkou investicí do budoucnosti firmy v Bystřici nad Pernštejnem, o čemž svědčí především rozpočet přesahující 200 milionů korun. Nad rámec této částky plánujeme také rozsáhlé investice do technologického vybavení a nových strojů, jako je například automatizovaný transport šarží v rámci procesu kalení nebo nové pračky. Masivní investice do nových moderních technologií v nové hale jsou motivované především navýšením výrobní kapacity, usnadněním práce zaměstnancům a pochopitelně také snížením negativních vlivů na životní prostředí.

S propojením stávajícího areálu s novou halou počítáme v létě 2020. Pokud se podaří termíny dodržet, nemohla si Wera v Bystřici nad Pernštejnem přát lepší dárek. Přesně 25 let od vzniku naší firmy si pojistíme pozici největšího zaměstnavatele v bystřickém regionu.